rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - listopad 2012


Czy ktokolwiek zdaje sobie sprawę z tego jak ogromne niebezpieczeństwa niosą ze sobą gorące pocałunki Donalda Tuska z Angelą Merkel?

Nasza telewizja POlityczno-publiczna nie szczędzi zachwytów nad rzekomo dobrym przygotowaniem do negocjacji naszych ważniaków, którzy latają teraz po instrukcje do Brukseli.
Przypomina to jak żywo czasy, kiedy I sekretarz PZPR latał do Moskwy na szczyty RWPG, zawsze dobrze przygotowany do rozmów.
Są też inne analogie. Czy ktoś jeszcze pamięta te gorące pocałunki Gierka z Breżniewem?
Mnie przypomniały się te czułe uściski na lotnisku dwóch sekretarzy z okresu kiedy przyjaźń pomiędzy PZPR i KPZR ZSRR była najważniejszym elementem polityki PRL, gdy zobaczyłem wczoraj na małym ekranie aż cztery czułe pocałunki Donalda Tuska z Angelą Merkel. Ach jakież te pocałunki musiały być gorące?!
Lata mijają, a pocałunki....pozostają.
Jednak ja się zastanawiam czy w trakcie całowania nasz wspaniale przygotowany do negocjacji i do....czułości premier rządu nie przywiezie do Polski jakichś zarazków, albo wirusów zagranicznych?
Wyobraźmy sobie, że po powrocie do kraju Donald Tusk przywita pocałunkiem Palikota, a ten zapali ze szczęścia skręta, którym podzieli się z innymi miłośnikami marihuany?
A co będzie, gdy Tusk wymieni uściski z Pawlakiem, albo Piechocińskim? Wtedy grozić będzie rozprzestrzenienie zarazków na wiele polskich wsi!
Po takich pocałunkach z Angelą Merkel powinni zachować ostrożność również dziennikarze telewizyjni, bo jak któryś zbytnio się zbliży z mikrofonem do premiera, to para wodna z jego ust dotrze wraz z tymi kanclerskimi wirusami do twarzy reportera i... zakażenie gotowe!
A jak bardzo zagrożeni są funkcjonariusze BOR, którzy ochraniają premiera! Przecież oni muszą być bardzo blisko Donalda Tuska, czasem własnym ciałem osłaniają POlityka, a zatem wyziewy z jego ust docierają do nich na pewno, czyli kanclerskie wirusy też mogą dotrzeć !
Wyobraźmy sobie, że zakażony wirusem kanclerskim premier, opowie w Sejmie o swoich sukcesach w Brukseli, to potem każda posłanka i każdy poseł zarówno z koalicji jak i z opozycji, którzy zbliżą swoje usta do tego samego mikrofonu mogą być zarażeni tymże wirusem i wybuch epidemii kanclerskiej grypy w Sejmie może stać się bardzo realny!

Jest na to jednak jedna rada! Premier Tusk powinien po powrocie do Warszawy po tak gorących pocałunkach z kanclerz Niemiec, poddać się kwarantannie, tak na wszelki wypadek, aby w Polsce nie wybuchła epidemia kanclerskiej grypy.

Rajmund Pollak
2012-11-26 | Dodaj komentarz
JB
2012-11-28 13:49:47
Słusznie!

Przedstawiam w tym wywiadzie informacje, których Czytelnicy nie znajdą ani w książkach Artura Kasprzykowakiego, ani w opracowaniach Andrzeja Grajewskiego!

Niektóre, ujawnione fakty, były starannie ukrywane przed opinią publiczną przez ponad 25 lat!

Rajmund PollakArtykuł ten ukazał się w nr 46 (283) tygodnika "Warszawska gazeta" z 16-22 listopada 2012 r.

2012-11-23 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Artykuł ten ukazał się w nr 46 (77) tygodnika "Śląska gazeta" z 16-22 listopada 2012 r.

2012-11-20 | Dodaj komentarz
BB
2012-11-20 08:00:46
może wreszcie nadszedł czas, żeby sprawdzić opcję małopolską i powiaty bielski i żywiecki przeszły do woj.małopolskiego ? ustawa przewiduje określony tryb zmiany przynależności administracyjnej, dlaczego nie działa Pan w tym kierunku ?
BB2
2012-11-28 09:37:57
pan Pollak zapewne nie odpowie na pytanie. W takim wypadku wniosek będzie prosty, jemu zależy na atakowaniu PO, a nie na sprawie która może nas połaczyć, niezależnie od preferencji politycznych.
Rajmund Pollak
2012-11-28 10:57:37
@ B-B i @ BB2.Odpowiedź na to pytanie znajduje się w tytule mojego blogu. Opowiadam się niezmiennie za przywróceniem województwa bielskiego. Jesteśmy regionem pogranicza i naszym największym bogactwem jest właśnie wielokulturowość, która zawiera zarówno elementy Małopolski jak i Śląska. Pamiętać należy jednak, że poprzez stulecia wypracowaliśmy sobie również własną specyfikę i własną kulturę, którą najbardziej zwięźle oddaje szerokie pojęcie Podbeskidzia. Jedyną alternatywą dla województwa bielskiego byłoby województwo bielsko-nowosądeckie i w takich rozmowach już kiedyś uczestniczyłem, ale wtedy większość naszych lokalnych polityków pokochała Jerzego Buzka i PO. Chciałbym przypomnieć, że wtedy w Sejmiku pozostałem całkowicie osamotniony w walce z oligarchią górnośląską. Gdy mówiłem w 2003 roku o niebezpiecznym RAŚ, to wszystkie katowickie media stwierdziły, że przesadzam. A teraz w 2012 roku RAŚ już rządzi całym województwem śląskim, mając PO i PSL tylko chwilowo na przystawkę, a mało kto pamięta moje ówczesne ostrzeżenia. Nam teraz grozi tutaj nowe Kosowo, ale lokalne elity wolą żyć w zgodzie z katowicką oligarchią koalicji RAŚ-PO-PSL ! Te prareferenda organizowane przez RAŚ to już nie są tylko wybryki fantazji Jerzego Gorzelika, lecz realne zagrożenie dla integralności Rzeczpospolitej. Dla mnie prawdziwy Ślązak to Polak, a zatem niedopuszczalna jest jakakolwiek autonomia Śląska, bo tutaj jest i będzie Polska! Pozdrawiam wszystkich czytelników Rajmund Pollak
BB
2012-11-30 12:57:20
dziękuję za odpowiedź. Martwi mnie jednak to, że zakłada Pan jedynie nierealne alternatywy wojewódzkie. Ja w woj.małopolskim nie widzę zagrożenia jakie mamy w woj.śląskim (pseudośląskim) oraz obecnych działań które można nazwać 'śląskim kulturkampfem'. Woj. małopolskie naturalnie akceptuje swoją część Podbeskidzia, a i śląska mniejszość naszego powiatu nie czułaby się obco w tym województwie. W woj.małopolskim bylibyśmy po Krakowie największym i chyba najbogatszym miastem. Argumentów obiektywnych mozna przytoczyć wiele za takim rozwiązaniem, i wiele z nich przytoczył Pan w artykule, natomiast woj.bielskie czy woj.beskidzie wg mnie nie ma żadnych szans. Polskość Śląska zostawmy Ślązakom, w tym Cysarokom, którzy na pewno sami będą jej bronić, jak już to wielokrotnie udawadniali, my ich możemy wspierać i być ich adwokatami.
Rajmund Pollak
2012-11-30 16:03:55
@BB Ciekawy komentarz! Na pewno głęboko przemyślę te argumenty. Pozdrawiam Rajmund Pollak
pracownik włoskiego obozu pracy w tychach
2012-12-22 04:45:08
Witam Pana Rajmundzie Pollak ! Jestem pracownikiem obozu pracy fiata w Tychach, obserwuje to co się dzieje w tym zakładzie od kilku lat,,jak wyglada działalnośc związków na szkode pracowników i wniosek nasuwa sie jeden; nalezy zrobic wszystko by wypedzić ta związkową hołote za brame. W rozmowach z kolegami w pracy wszyscy sa zgodni ze związek powinnien byc poza brama zakładu i utrzymywać sie ze składek,wtedy taki związek napewno nie działałby na szkode pracowników tak jak to jest obecnie.Czy nie myslał Pan o powrocie do działalności związkowej, może nadszedł wreszcie ten moment by załozyc nowy związek pod Pana własnie przewodnictwem??? Mysle ze miałby on poparcie, bo ludzie pamietaja ze był Pan związkowcem "z jajami".Generalnie ta Pani przewodniczaca z Solidarności mnie rozsmiesza!Niby coś próbuje robić , przynajmniej tak deklaruje.A o liderach innych skorumpowanych związków juz nawet nie wspomne.To ewenement na skale chyba nawet europejska by 6 z 7 związków istniejacych w zakładzie działało na szkode pracowników.I tak się dzieje od lat!Pozdrawiam i ciekaw jestem Panskiej opini na ten temat.
Rajmund Pollak
2012-12-23 21:46:59
Odpowiadam Pracownikowi FAP z Tychów! Cały czas jestem po stronie szeregowych pracowników Fiat Auto Poland. Proszę czytać tygodnik "Śląska gazeta" . Tam są drukowane moje artykuły o Fiacie, których nie ma w innych mediach. Pracownicy nie muszą być bierni i powinni jak najszybciej odwołać wszystkich bez wyjątku liderów związkowych, zanim dyrekcja ogłosi następne zwolnienia !

Spełniając prośbę czcigodnego patrioty, księdza Tadeusza Isakowicza Zaleskiego udostępniam mój blog, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o obchodach rocznicy Powstania Orląt Lwowskich, a także o planowanym odsłonięciu tablicy ku czci prof. Jerzego Węgierskiego.

Rajmund Pollak

Oto treść dwóch zaproszeń:

Serdecznie zapraszam W tych dniach mija 94 r. rocznica zwycięskiego powstania Orląt Lwowskich i odsieczy Lwowa dokonanej przez odradzające się Wojsko Polskie. W związku w tym zapraszam:


Niedziela, 18 listopada, g. 14.00 - Wrocław- kościół ojców dominikanów przy pl. Dominikańskim 2 - Zaduszki Ormiańskie i Kresowe - msza św. ormiańskokatolicka z okolicznosciowym kazaniem.

Modlitwa za Orlęta Lwowskie i Obrońców Lwowa.

Wspomnienie wielkich Polaków i Ormian z Kresów Wschodnich. Szczęść Boże! ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski www.isakowicz.pl Fundacja im. Brata Alberta http://www.albert.krakow.pl/ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy serdecznie 18.XI. br. na godz. 17,00 do kościoła św. Jadwigi Królowej przy ul. Łokietka w Krakowie na uroczystą mszę św. z okazji Obrony Lwowa w 1918 r.

Po mszy św. w Panteonie Narodowym Żołnierzy Armii Krajowej Polskich Kresów Wschodnich w podziemiach kościoła odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia Tablicy Pamięci ku czci prof. Jerzego Węgierskiego ppor. AK autora większości książek z serii „ Na Kresach PŁD-WSCH 1939 -1945" oraz wielu innych książek i opracowań dotyczących Armii Krajowej we Lwowie.

Pozdrawiam

Tadeusz Sura.

2012-11-17 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Przedstawiam fascynującą relację człowieka, którego zasług dla Polski nie dostrzegły dotychczas ani władze województwa ślaskiego, ani rząd w Warszawie. Jest nie tylko jednym z legendarnych skoczków spadochronowych, ale równocześnie wybitnym intelektualistą .Artykuł ten ukazał się w nr45(76) wydania tygodnika "Śląska gazeta" z 9-15 listopada 2012 r.

2012-11-16 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 532983
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała